День в історії: відкриття Америки

12 жовтня 1492 року італійський мореплавець Христофор Колумб, перепливши Атлантичний океан, досягнув сучасних Багамських островів, щиро вірячи, що дістався Східної Азії. Цього ж дня очолювана Колумбом експедиція зійшла на берег і оголосила відкриту землю власністю іспанських монархів Ізабелли і Фердинанда, спонсорів спроби знайти західний шлях до Китаю, Індії та багатих золотом азіатських островів.
Країна, яка створила найсильнішу економіку в світі, могла називатися Сполучені Штати Колумбії, якби в 1498 році флорентієць Амеріго Веспуччі не відкрив гирла річок Амазонка і Пара. Хоча, піднявшись на човнах на 100 кілометрів вгору за течією, він так і не зміг ступити на континент, що нині має його ім'я, через занадто густий ліс. Ім'я першовідкривача носять округ Колумбія у США, міста Коламбус, Колумбія і Колон, латиноамериканська держава Колумбія, раніше - національна валюта держави Сальвадор (колон - до 2001 року).
Найактивніші учасники святкувань Дня Колумба - іспанська та італо-американська діаспора. Вони влаштовують цього дня паради під американськими та італійськими прапорами в пам'ять про подвиг 90 мореплавців, які припливли до берегів Америки на трьох каравелах. Італійці, одна з численних діаспор у США, вважають Колумба "своїм", оскільки він народився на Корсиці, що входила до складу Генуезької республіки.

Втім, у США особа та історична роль першопрохідника сприймаються неоднозначно - прибуття європейських поселенців ознаменувало початок масової колонізації, работоргівлі та винищення корінних народів, згодом названих геноцидом. Тому в США День Колумба буде відзначено не тільки парадами, але також і демонстраціями протесту корінних народів Америки та правозахисних організацій, які зазвичай несуть портрети середньовічного мореплавця, тепер названого колонізатором.
Комментариев нет:
Отправить комментарий