Зупинка друга - фабрика ялинкових іграшок
Фабрика ялинкових іграшок у селищі Клавдієве, що під Києвом - одна із найвідоміших.Уже понад 60 років вона втілює дитячі мрії й дарує гарне вбрання для новорічної ялинки. Всі прикраси тут виготовляють вручну, тому будьте певні, ваша іграшка - унікальна й особлива.Екскурсія на фабрику ялинкових іграшок триває близько двох годин. Тут ми побували в різних цехах та побачили всі секрети виготовлення ялинкових прикрас. Насправді цехи українського виробництва нічим особливим не вирізняються, крім посткапіталістичних ангарів та арт-ламп.Отже, прямуємо до цеху номер 1. Процес виробництва ялинкових прикрас починається зі скляних трубочок, які постачають із Польщі, оскільки там скло якісніше й точніше за діаметром.
Із цих трубочок роблять такі своєрідні "сосиски", розігріваючи скло на полум'ї та розтягуючи його. Один кінець запаюють, серединку розігрівають, а з іншого боку склодув, силою власних легень, видуває кульку.
Може бути, що за зміну потрібно зробити до сотні кульок, склодуви вже на око знають, яким має бути розмір іграшки. Проте, про всяк випадок у них є спеціальні кільця, де можна перевірити діаметр кульки.
Отже, з цього цеху в кінцевому результаті виходять партії кульок на паличці.
Після цього кулі потрапляють у наступний цех, де їх покривають сріблом. Варто зауважити, що покривають лише ті ялинкові іграшки, які не будуть прозорими.
В кожну кульку кладуть трішки срібла, далі опускають у розчин із дистильованої води й аміаку. І за кілька хвилин ялинкові іграшки виблискують красивим срібним кольором.
Екскурсія на фабрику ялинкових іграшок продовжується в цеху для фарбування. Тут усе дуже просто. Кульки, крім тих, які мають бути прозорими, опускають у відро чи банку з фарбою.
Кладуть у спеціальну сушилку. Конвеєр із ялинковими іграшками проходить під спеціальними лампами. Декілька хвилин - і іграшки стають різнокольоровими.
Після цього екскурсія на фабрику ялинкових прикрас переходить в цех, де працюють художники, а точніше, художниці. Кожна з них має своє робоче місце, оточене фарбами, пензликами, блискітками.
За день майстрині в середньому можуть розписати 100 іграшок із елементарним візерунком. За 5 гривнів вони з радістю зроблять красивий та святковий підпис для вашої кульки.
Ну і нарешті, епілог - найсвятковіший момент, на якому екскурсія фабрикою ялинкових іграшок завершується. На третьому поверсі розташований магазин ялинкових прикрас.
Простий, проте з найрізноманітнішим вибором іграшок: від простих і кольорових до таких, які мають різні написи й візерунки.
Упевнена, що екскурсія на фабрику ялинкових іграшок надовго запам'ятається не лише мені, але й усім учням..
Комментариев нет:
Отправить комментарий