пятница, 8 декабря 2017 г.

Рятуємо кораблі .... і знову згадуємо географічні координати

Тема "Географічні координати" вивчається в 6 класі. Сама по собі тема не складна. Але чомусь у значної частини учнів ця тема викликає труднощі. Цей матеріал ми з шестикласниками  давно вивчили. Але тільки є час, знову і знову повертаємося до географічних координат. Як говорить народна мудрість "Голь на выдумку хитра". Так і ми - вчителі стараємося щось придумати, щоб складна тема для учнів стала простою і цікавою.
Моє "ноу-хау" - це гра "Рятуємо кораблі".
Наробили учні корабликів, примінивши техніку орігамі. Я на бортах кораблів написала географічні координати водних об'єктів світу і помістили їх в своєрідний "Бермудський трикутник". По черзі учні діставали кораблики, визначали географічні координати, знаходили географічний об'єкт на карті світу і розташовували на ньому кораблик.
Найспритнішим виявився Діма Бондаренко, він врятував половину кораблів (уточню - 12), і отримав відповідно 12 балів. МОЛОДЕЦЬ!!!)))))) 


Н а г а д у ю !!!!

ГЕОГРАФІЧНІ КООРДИНАТИ. Паралель і меридіан можна провести через будь-яку точку земної кулі. Водночас через кожну точку можна провести тільки одну паралель і тільки один меридіан. Тоді виникає перетин напрямків «північ — південь» і «захід — схід». Ось такий +.

Отже, точка земної поверхні може мати лише одну гео­графічну широту і одну географічну довготу. Широта і дов­гота точки є її географічними координатами. Вони вказують на точне розташування конкретної точки на поверхні Землі, можна сказати — є її географічною адресою.



Щоб знайти об’єкт на карті за заданими географічними координатами, потрібно:

1) з’ясувати, у якій півкулі (Північній чи Півден­ній, Західній чи Східній) потрібно його шукати;

2) за числами широти і довготи визначити відпо­відні їм паралель і меридіан; 3) знайти точку їх перетину. Наприклад, географічні координати Києва — 51° пн. ш., 31° сх. д.
GPS-навігатор визначає координати
Використовуючи сигнали штучних супутників, GPS - пристрої можуть встановлювати місцезнаходжен­ня користувача у будь-якій точці земної кулі. Ці дані процесор при­строю перетворює на градуси, зіставляє їх з картою — і на карті і на екрані вказується місце, де ви перебуваєте. 

Комментариев нет:

Отправить комментарий