вторник, 25 августа 2015 г.

Знайомство з Хорлами: казка, а не курорт!

Існують на Херсонщині куточки, які без будь-яких перебільшень можна назвати унікальними. Один із них півострів-загадка Хорли. Лише вузька смужка суші з'єднує це дивовижне місце з материком. Свою назву півострів, що омивається водами Чорного моря Каркінітської затоки, одержав від турецьких моряків. Побачивши його вперше, вони вигукнули: «Хорли!», що значить «білий». Півострів здався їм білосніжним через суцільну ковдру степового полину на тлі блакитної гладі моря.


Гостинний двір "Фазенда"
Під’їжджаючи до селища, праворуч можна побачити стовп води, що б’є з-під землі. Виявляється, це одне із славнозвісних мінеральних джерел Хорлів. Спробували воду - дійсно - вода у ньому дуже смачна. Та це ще не все. На території колишнього санаторію є джерельна вода із вмістом заліза. А нещодавно геологи встановили, що в надрах селища знаходиться найбільше (!) в Європі озеро питної води. Тому і не дивно, що у центральному водогоні селища вода теж джерельна! А якщо додати до цього той факт, що повітря за вмістом йоду вважається найнасиченішим у світі. Казка, а не курорт! Розташувалися ми в гостинному дворі «Фазенда» , що знаходився неподалік пляжу
Стовп води, що б'є з-під землі- це мінеральне джерело

Набираємо джерельну воду
В Хорлах знаходяться джерела надзвичайно цілющих грязей. Їх аналіз показав, що лікувальними властивостями вони не поступаються грязям відомих курортів. Люди, що страждають артритом, тромбозом чи радикулітом, схвально відгукуються про лікування місцевими грязями. А блакитна глина, що дає неперевершений косметичний ефект для шкіри і якої вдосталь на півострові, – це ваш власний СПА-салон на узбережжі.
Перевіряємо цілющі властивості місцевих грязей
Колись Хорли були портом, до причалів якого швартувалися судна під іноземними прапорами. Каркінітська затока швидко прогрівається влітку і не замерзає взимку, бо з-під землі б’ють гарячі джерела. Розквітом Хорли зобов’язані баронесі Фальц-Фейн. Це вона облюбувала наприкінці ХІХ століття півострів у глибині затоки, побудувала тут порт і відомий у Російській імперії та за її межами завод устриць. Звідси кораблі з зерном тримали курс на Грецію та Італію, порти Чорноморського басейну. Заробітчани з усього Півдня прагнули потрапити саме в Хорли. Тут завжди було багато роботи і добре платили. Софія Богданівна побудувала школу. Кращих учнів навчала за власний кошт у гімназії. У баронеси було п’ятеро своїх дітей. Один з них - Олександр Фальц-Фейн, засновник всесвітньо відомого заповідника “Асканія-Нова”. Хорли тоді були не селом, а містом, схожим на оранжерею. Гостей обслуговувал готелі й ресторани, бальний зал і кінотеатр. Була збудована лікарня для бідних, працювала безкоштовна їдальня для службовців. Телефон з’єднував місто з портом, Софія Богданівна телефонувала навіть до заповідника, де хазяйнували її сини…
Півострів Хорли за обрисами нагадує Кримський
Цей райський куточок притягує сьогодні всіх прихильників «зеленого туризму», тих, хто втомився від мегаполісів і лоску модних курортів, хто хоче побути наодинці з природою і побачити обрій, де зливаються небо з морем і де вночі над головою з’являється величезна Велика Ведмедиця і сяє Полярна зірка. Туристи везуть звідти додому цілющі водорості, фото з краєвидами та незабутні спогади про нічну рибалку.
Але якби там не було - селище нам дуже сподобалося! За досить помірну ціну ми, насамперед, змогли відпочити у чудовій місцині, скупатися у чистому морі, побачили  дивовижні місця Херсонщини.  Так чому ж ми, українці, будемо шукати чогось кращого деінде?! 
Краєвиди безмежного степу
Голуба медуза! Чим не диво?!
Морські краєвиди

Комментариев нет:

Отправить комментарий