Кілька корисних порад батькам
- 1. Добре чи погано йде виховання - про це з упевненістю можна зробити висновок по тому, чи може дитина сказати: "Я щаслива!"
- 2. Не сподівайтеся занадто на власний приклад, на жаль, тільки дурні приклади заразливі. Приклад, звичайно важливий, але тільки в тому випадку, якщо ви поважаєте свою дитину.
- 3. Ваша дитина домагається волі від батьків? Отже, у родині щось не в порядку, у гарній родині діти почувають себе вільними, їм й у голову не приходить повставати проти батьків.
- 4. Ми не хазяї життя своїх дітей, ми не можемо знати їхні долі. Ми не до кінця знаємо, що добре, а що погано для їхнього майбутнього, тому будемо обережніше у всіх рішеннях, які можуть впливати на шлях дитини.
- 5. Коли ми говоримо з дітьми, ми завжди впевнені в тому, що це і є істина. Але ми не помічаємо, що іноді осоромлюємося в очах своїх дітей. Не бійтеся дитячих сумнівів у вашій правоті.
- 6. Доглядати за дітьми треба, бездоглядних дітей може підстерегти лихо.
- 7. Вчиться керувати своєю інтонацією, безпомилкова інтонація може згладити навіть педагогічну помилку.
- 8. Частіше говоріть дитині головні слова: "Не хвилюйся! Не сумуй! Не бійся! Не рюмсай!".
- 9. Захищати або не захищати свою дитину від кривдників - одне із самих важких питань виховання, але не залишайте ії одну, якщо почуваєте, що вона скривджена.
- 10. Іноді діти приймають близько до серця всі шкільні неприємності. Вчіть їх розрізняти, що є важливим, а що не дуже.
- 11. Якщо діти занадто захоплені комп'ютером: не ходять гуляти й втратили друзів, то комп'ютер повинен... зламатися. Хоча б на 2-3 місяця, поки дитина не прийде в себе. А як же дорослі? Виховання дітей, як мистецтво вимагає жертв.
- 12. Згадайте, чи давно чули сміх у вашому будинку? Чим частіше сміються діти, тим краще йде виховання.
- 13. Джон Стейнбек говорив: "Хлопчик стає чоловіком, коли виникає необхідність у чоловіку". Хочете виростити чоловіка -створюйте таку необхідність у будинку.
- 14. Ви прийшли додому й побачили, що ваш 8-річній син та його гості майже розгромили будинок. Зрозуміло, що злого наміру не було: просто діти грали в прятки, скористаємося цим випадком, щоб сказати: "Нічого, давай прибирати разом".
- 15. Говоріть дитині: "Людям повинно бути з тобою легко". Не бійтеся повторювати це.
- 16. Ніколи не докоряйте дитині ні віком: "Ти вже великий!", ні статтю: "А ще хлопчик!", ні шматком хліба: "Ми тебе годуємо, одягаємо".
- 17. Намагайтеся ні кого не критикувати при дітях. Сьогодні ви скажете дурне про сусіда Миколу Петровича, а завтра діти будуть погано говорити про вас.
- 18. Саме важке у вихованні - навчити дітей людяності. Хваліть дитину, але частіше хваліть людей у ії присутності.
- 19. Руссо вважав, що дитина повинна знати: наскільки вона буде гарною з оточуючими, настільки вони будуть із ним гарні.
- 20. Батьків дратує, коли діти їх не слухаються з першого слова. Навчиться повторювати прохання без роздратування й побачите, як спокійно стане у вашому будинку.
- 21. Коли ви сварите дитину, не вживайте слів: "Ти завжди", "Ти взагалі", "Вічно ти"... Ваша дитина взагалі й завжди гарна, вона лише сьогодні зробила щось не так, про це й скажіть їй.
- 22. Є діти, яких не візьмеш ні покаранням, ні добром, але великодушне відношення зрештою врятує їх.
- 23. Як? Ви ще ставите дитину в кут? Це вже не робить ніхто в Європі. Ви безнадійно відстали від педагогічної моди.
- 24. Коли дитина виходить із будинку, обов'язково проведіть ії до дверей і скажіть на дорогу: "Не квапся, будь обережний". Це треба повторювати стільки разів, скільки разів дитина виходить із будинку.
- 25. Говорять: "Як пройде перший день року, так пройде весь рік". Хваліть дитину з ранку до вечора!
- 26. Вселяйте дитині давно відому формулу психічного здоров'я: "Ти гарний, але не кращий за інших".
- 27. Скажіть дитині: "Не будь чепурним - у класі не люблять чепурних, не будь грязнулей - у класі не люблять грязнуль. Будь просто акуратним".
- 28. Звичайно, коли дитина повертається зі школи, ії запитують: "Тебе викликали? А яку оцінку одержав?". Краще запитайте ії: "Що сьогодні було цікавого?".
Як Ви ставитеся до оцінок Вашої дитини?
1. Не лайте свою дитину за погану оцінку. Їй дуже хочеться бути у ваших очах хорошою. Якщо бути таким не виходить, дитина починає брехати і вивертатися.
2. Хороше, як і погане, запам'ятовується дитиною надовго і його хочеться повторити. Нехай дитина отримує хорошу оцінку заради того, щоб її відзначили. Незабаром це стане звичкою.
3. Співчувайте своїй дитині, якщо вона довго трудилася, але результат її праці не високий. Поясніть їй, що важливий не тільки високий результат. Більше важливіші знання, які вона зможе придбати в результаті щоденної, наполегливої праці.
4. Не змушуйте свою дитину вимолювати собі оцінки заради вашого душевного спокою.
5. Не вчіть свою дитину хитрувати, принижуватися і пристосовуватися заради позитивного результату у вигляді високої оцінки.
6. Ніколи вголос не висловлюйте сумнівів з приводу об'єктивності виставленої вашій дитині оцінки. Якщо є сумніви - йдіть в школу і спробуйте об'єктивно розібратися в ситуації.
7. Безпідставно не звинувачуйте інших. дорослих і дітей, в проблемах власних дітей.
8. Підтримуйте дитину в його, хай не дуже значних, але перемогах над собою, над своєю ліню.
9. Влаштовуйте свята з нагоди отримання відмінної оцінки.
10. Демонструйте позитивні результати своєї праці, щоб дитині хотілося вас наслідувати.
Будьте терплячі і послідовні! І все у Вас обов'язково вийде!
Комментариев нет:
Отправить комментарий