Незвичайні хмари - дивовижне природне явища
Хмари є скрізь, в будь-якій частині нашої планети. Але в природі існують ще й рідкісні види хмар, які мало кому пощастило побачити. Зізнаюся, це моя давня мрія - побачити незвичайну хмару, не просто схожу на щось, а особливу за структурою. Наприклад, як ці:
1. Летикулярні хмари
Між двома повітряними шарами іноді можуть виникнути лентикулярні хмари. Цікаво те, що яким би сильним не був рух цих шарів повітря, лентикулярні хмари завжди нерухомі. Поява таких хмар свідчить про те, що в повітрі дуже багато вологи і сильні горизонтальні повітряні потоки. Зазвичай ці хмари можна побачити в горах. Вони схожі на літаючу тарілку, завислу над гірською вершиною.
2. Капелюх
Хмара схоже на лентикулярну (можливо її різновид), але виникає безпосередньо навколо вершини гори, завдяки висхідним потокам вологого повітря, яке конденсується на висоті, де температура падає нижче «точки роси».
3. Хмари "Ранкова Глорія"
Над Австралією восени при наближенні атмосферного фронту можна спостерігати хмари «Ранкова Глорія» (інша назва - «грозовий комір»). Вони схожі на величезні багатокілометрові труби, які рядами простяглися на небі на висоті 1 - 2 кілометрів. Виникають вони при зустрічі холодного нижнього повітряного шару з більш теплим верхнім. В результаті утворюються обертаються труби, які обертаються і рухаються з величезною швидкістю уздовж поверхні землі.
4. Вим'яподібні хмари
Подивившись на фото вим'яподібних хмар, питання про походження їх назви відпадає. Людина, яка потрапив під такі хмари відчуває себе маленькою комашкою під грізно навислим вим'ям небесних корів.
5. Перламутрові хмари
Рідкісне по красі видовище являють собою перламутрові хмари. Вони утворюються на невеликій висоті і являють собою тонкий повітряний шар, що складається з кристалів льоду. Вдень вони прозорі і невидимі, а на заході сонячні промені грають на крижаних кристаликах і розфарбовують хмари яскравими фарбами. На темному небі це дуже красиво. Побачити перламутрові хмари можна тільки в скандинавських країнах.
6. Хмари-медузи
Хмара Altocumulus castellanus або хмара-медуза виділяються своїм неординарним виглядом і формуються, коли вологе повітря "застряє" між двох шарів сухого повітря.
7. Хвилясті хмари
Ці хмари, як правило, формуються хвилями повітря, які проходять над гірськими хребтами.
8. Вогняні хмари
Вогняні хмари являють собою купчасті хмари, які викликані вогнем або вулканічною активністю.
9. Перисті хмари Cirrus uncinus
З латинської назви хмар Cirrus uncinus перекладається як "хвилясті гачки". Вони, як правило, розпорошені по небу і дуже тонкі.
10. Ядерний гриб
Ці хмари найчастіше асоціюються з ядерним вибухом, будь-який великий вибух може привести до утворення грибовидної хмари, включаючи вулканічне виверження і падіння метеорита.
Звичайно, це тільки мала частина всієї різноманітності хмар! Але побачити подібне повітряне диво - рідкість. І чудово, якщо під рукою в цей момент виявиться фотоапарат або телефон з гарною камерою!
А які незвичайні хмари бачили Ви?
Можливо, Вам пощастило спостерігати щось зовсім незвичайне?
Поділіться в коментарях!
А мені сьогодні згадати про незвичайні хмари допомагали ось ці чудові сайти-джерела:
http://morefactov.ru/fact/neobychnye-oblaka
http://www.krugozors.ru/neobychnye-oblaka.html
http://www.infoniac.ru/news/Samye-neobychnye-vidy-oblakov.html
Дякую за цікаву інформацію!!! Завжди відкриваю для себе скільки нового в звичайних речах після відвідування Вашого сайту!
ОтветитьУдалитьСвіт природи багатий, різноманітний і такий загадковий! Але через мирську суєту ми часто не помічаємо тієї краси, яка знаходиться зовсім поруч…
Удалить